Vyhledávání v inventářích fondů

Výsledky vyhledávání

Fond
Inv.č./Sign./Ev.j.
Časový rozsahObsah
Biskupský ordinariát Brno
2383 / J 165 / 461
1929Antonín Jaroš, kooperátor v Lanžhotěí
Biskupský ordinariát Brno
4555 / S 392 / 627
1913Krádeže a vloupání do kostelů (Dolní Bojanovice, Lanžhot, Hartvíkovice)
Biskupský ordinariát Brno
5109 / V 38/I / 731
1804-1840Varia
(povolení ke sňatku, ustanovení duchovního v Habrovanech, opatření proti lokálnímu kaplanovi v Křoví Františku Křížovi, povinnost obce Pohořelic udržovat tamní farní hospodářské budovy, ustanovení kooperátora v Oslavanech, žádost Václava Růžičky, faráře v Louce u Znojma, o zpětné přeložení do Březníku, seznam listin na peníze vydaných z konzistorního archivu biskupovi, korespondence s Olomoucí o tisku pokynů k vedení kostelních účtů, obsazení beneficia v Otaslavicích, intervence dalešínského faráře Jana Cyngela za kněze Václava Svobodu v královéhradecké diecézi, intervence za dosazení Antonína Durty jako městského faráře v Třebíči, vysvědčení pro solnohradskou krajskou pokladnu o tom, že biskup Schrattenbach byl v letech 1813-1815 živ, dobročinný mužský spolek v Brně, konání mše u sv. Tomáše v Brně Šebířem Beckem, doporučení knihy Engelberta Jahna Geistliches Lehr und Sittenbuch, žádost tovačovského kooperátora Antonína Bekárka o Šlapanice, zaslání díla Le inscrizione Veneziane knihovně v Olomouci, zneužití popelce protestantskými hochy na Petrské ulici, zaslání katalogu kléru, zákaz kostelům půjčovat rekvizity divadlu, vyšetřování podmínek, které kladl sv. p. Hopfen při obsazování fary v Loděnicích, František Trnka o povolení veřejného kurzu českomoravské řeči a literatury, přestupy židů ke katolictví, Petr Rössner, diurnista v Hustopeči, žádá vysvědčení, Benedikt Naphtaly, učitel náboženství v Mikulově, o přímluvu biskupa k vydání jeho knih, návrh J. Effenbergera na sbírku ustanovovacích dekretů duchovních a učitelů, zmínka o prádelně Jana Erpeldinga u milosrdných bratrů v Brně, dědictví v Horních Dubňanech, stížnost Julia Richtera, písaře v podolí, na urážku vedoucího gruntovnice Domanského, vyšetřování licitace přízřenického mlynáře Dařílka v neděli, svěcení kostelního náčiní, služebná na faře v Miroslavi, vizitace školy v Židlochovicích, žádost Horních Věstonic o sesazení rychtáře Tomáše Salzmanna, přesazení kooperátora v Lanžhotě, předkládání zpovědních vysvědčení v Pohořelicích, falešná zpráva o stoletém výročí otevření poutního místa na Vranově, pohřeb chudobného děvčete u sv. Tomáše v Brně)
II. Stará registratura
929 / H 150 / 711
1789Jan Hilbert, kooperátor v Lanžhotě
II. Stará registratura
1330 / L 121 / 721
1784Lanžhot, stavba fary
II. Stará registratura
2111 / S 231 / 747
1785-1788Jiří Sekora, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
3362 / B 149 / 961
1804-1817Josef Bohunovský, kooperátor lanžhotský, odchod do vídeňské diecéze
III. Hlavní registratura
3460 / B 259 / 973
1816-1819Antonín Bíleček, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
4406 / D 56 / 1237
1789František Dobrotský, kooperátor v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
5242 / G 203 / 1469
1853-1904Dominik Gottwald, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
5534 / H 216 / 1493
1821-1875Jan Hönigsberger, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
5843 / H 752 / 1514
1929-1947Josef Hübner, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
6200 / J 382 / 1624
1926-1930Antonín Jaroš, kooperátor v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
6242 / K 16A / 1628
1792-1815František Ximanes, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
7070 / K 1210 / 1724
1939-1949Jaroslav Krejčíř, kooperátor v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
7105 / K 1246 / 1725
1947-1950Josef Kotulan, býv. kooperátor v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
7157 / L 42 / 1738
1757-1949Lanžhot
III. Hlavní registratura
7344 / L 259 / 1754
1859Lanžhot - žádost o ustanovení kooperátora, zamítnuta
III. Hlavní registratura
7356 / L 290 / 1755
1862-1865Lanžhot a Břeclav, jednání o rybolov
III. Hlavní registratura
8622 / P 159 / 2046
1805-1863Pavel Příhoda, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
9263 / R 194 / 2160-2161
1847-1852Jan Rajský, kooperátor v Lanžhotě, pak kněz - deficient, zemřel ve Vídni
III. Hlavní registratura
9479 / R 501 / 2250-2279
1805-1950Vyučování náboženství na školách (Scholastica), karton 2250

Všeobecné výnosy o školách (osnovy, reformy, svěcení svátků, zákony o školách, protestní akce, hymny, platy, modlení ve školách a pod.)
rok 1887-1919, karton 2250
rok 1920-1948, karton 2251

Výnosy pro střední školy, 1898-1922, karton 2251

Sjezdy, porady, přednášky, spolky, 1911-1939, karton 2252

Školní rady, 1869-1922, karton 2252

Ordinariátní komisaři, 1901-1921, karton 2252
Ordinariátní komisaři, 1922-1949, karton 2253
Kvalifikační komise, kvalifikační popisy katechetů, 1922-1949, karton 2253
Disciplinární komisaři pro střední školy, 1935-1948, karton 2253

Výkazy obecných a měšťanských škol, 1885/6, 1890, karton 2254

Zprávy o stavu školní docházky, učitelích, školních budovách
rok 1805, karton 2254

Učitelé náboženství (umisťování, počet hodin, penzionování)
rok 1914-1948, karton 2254

Pochvaly udělované učitelům, 1893-1914, karton 2254

Spory a stížnosti na učitele, 1900-1936, karton 2254

Vyučování náboženství ve školách a v ústavech (všeobecné)
rok 1921-1949, karton 2254
Statistika vyučování náboženství, 1930, karton 2254
Náhrady za vyučování na venkovských školách, 1889-1891, karton 2255
Remunerace za vyučování náboženství, 1922-1949, karton 2255
Účast školních dětí na bohoslužbách a jiných náboženských úkonech
rok 1910-1948, karton 2256
Exercicie na středních školách, 1900-1906, karton 2256
Absence žáků na náboženských cvičeních, hereze
rok 1909-1914, karton 2257
Učebnice a jiný tisk, pomůcky pro vyučování náboženství
rok 1908-1949, karton 2257
Varia (různé pokyny, dotazy, kříže, výzdoba škol, morálka žáků, oděv, perzekuce za okupace aj.), 1882-1948, karton 2258

Vyučování náboženství na obecných (měšťanských) školách, přidělování učitelských sil, hozvrhy hodin:
Blansko, 1901-1915, karton 2259
Boskovice, 1892-1927, karton 2259
Brno (rozvrh hodin učitelé), 1893-1916, 1932, karton 2259
Brno - všeobecné výnosy, 1880-1931, karton 2260
Brno- obecná chlapecká acivévody Rudolfa, 1886-1900, karton 2261
Brno - obecná chlapecká císaře Františka Josefa, 1889-1906, karton 2261
Brno - obecná a měšťanská, Cejl, 1897-1901, karton 2261
Brno - chlapecká a měšťanská, Veveří ul., 1894, karton 2261
Brno - dívčí měšťanská arcivévodkyně Štěpánky, 1886-1894, karton 2261
Brno - dívčí měšťanská, Josefov (Bratislavská), 1898-1899, karton 2261
Brno - dívčí měšťanská císaře Františka Josefa, 1891-1906, karton 2261
Brno - vyšší dívčí, 1898-1903, karton 2261
Brno - Křenová, 1897-1901, karton 2261
Brno - Pisárecká, 1896-1908, karton 2261
Brno - Příční, 1895-1904, karton 2261
Brno - dívčí výchovný ústav Cl. Corrionové, 1891, karton 2261
Brno-Zábrdovice, Husovice, Židenice, 1896-1913, karton 2261
Brno-Maloměřice, 1907-1915, karton 2261
Brno-Královo Pole, 1899-1920, karton 2261
Brno-Řečkovice, 1922-1925, karton 2261
Brno-Líšeň, 1923, karton 2261
Brtnice, 1910-1921, karton 2261
Břeclav, 1886-1922, karton 2261
Bučovice, 1897-1921, karton 2261
Dačice, 1908, karton 2262
Hodonín, 1896-1926, karton 2262
Hrabětice, 1923-1924, karton 2262
Hrotovice, 1909-1911, karton 2262
Hrušovany, 1922-1926, karton 2262
Hustopeče, 1891-1919, karton 2262
Ivančice, 1887-1925, karton 2262
Jaroměřice nad Rokytnou, 1902-1927, karton 2262
Jaroslavice, 1903-1922, karton 2262
Jedovnice, 1921-1927, karton 2262
Jemnice, 1905-1913, karton 2262
Jevišovice, 1913, karton 2262
Jihlava, 1881-1925, karton 2262
Jimramov, 1923, karton 2262
Klobouky u Brna, 1897-1921, karton 2262
Křižanov, 1926, karton 2262
Lednice, 1895-1921, karton 2262
Letovice, 1907-1913, karton 2262
Lomnice, 1908-1920, karton 2262
Měřín, 1924, karton 2262
Mikulov, 1896-1926, karton 2262
Miroslav, 1905-1926, karton 2263
Modřice (přiložen 1 výtisk Liederbuch für deutsche Jungmannen 1910)
rok 1914, karton 2263
Moravské Budějovice, 1891-1916, karton 2263
Moravský Krumlov, 1901-1926, karton 2263
Náměšť nad Oslavou, 1912-1926, karton 2263
Nedvědice, 1914-1919, karton 2263
Nosislav, 1919-1922, karton 2263
Nové Město na Moravě, 1894-1923, karton 2263
Podivín, 1903-1923, karton 2263
Pohořelice, 1902-1926, karton 2263
Pozořice, 1923, karton 2263
Rájec nad Svitavou, 1912-1920, karton 2263
Rosice, 1904-1922, karton 2263
Rancířov, 1908-1926, karton 2263
Slavkov, 1905-1925, karton 2263
Slavonice, 1901-1926, karton 2263
Šlapanice u Brna, 1911-1923, karton 2263
Štěpánov, 1905-1914, karton 2263
Šumná-Štítary, 1926-1927, karton 2263
Telč, 1895-1926, karton 2263
Tišnov, 1895-1927, karton 2263
Třebíč, 1894-1927, karton 2263
Třešť, 1891-1908, karton 2264
Újezd (děkanství Židlochovice), 1912-1919, karton 2264
Valtice, 1925-1927, karton 2264
Velká Bíteš, 1903-1924, karton 2264
Velké Meziříčí, 1875-1923, karton 2264
Veverská Bitýška, 1914-1923, karton 2264
Vranov, 1906, karton 2264
Vranovice, 1910-1913, karton 2264
Znojmo - česká obecná škola, 1881-1925, karton 2264
Znojmo - odborné školy, 1891-1913, karton 2264
Znojmo - dívčí měšťanská škola, 1888-1896, karton 2264
Znojmo - ostatní školy, 1895-1914, karton 2264

Vyučování náboženství na menšinových školách, 1926-1931, karton 2265
Subsidiární vyučování náboženství na obecných školách
rok 1890- 1927, karton 2265
Vyučování náboženství na obecných školách za války
rok 1914-1915, karton 2265
Vyučování náboženství na evangelických a židovských školách, vyučování dětí a katolíků, 1892-1907, karton 2265
Vyučování náboženství na obecných školách v mateřském jazyce
rok 1887-1911, karton 2265
Vyučování náboženství privatistů, 1897-1919, karton 2266

Vyučování náboženství na českých obecných školách:
Kvalifikace učitelů, rozvrhy, učebnice, 1931-1943, karton 2267
Adamov, 1929, karton 2267
Archlebov, 1932, karton 2267
Babice, 1926-1936, karton 2267
Bílovice nad Svitavou, 1928-1945, karton 2267
Biskupice, 1929, karton 2267
Bítov, 1933-1934, karton 2267
Blansko, 1928-1943, karton 2267
Blízkov, 1933-1937, karton 2267
Blížkovice, 1939-1945, karton 2267
Bohunov, 1938-1944, karton 2267
Boleradice, 1930-1932, karton 2267
Bolešín, 1933-1936, karton 2267
Borkovany, 1938, karton 2267
Bořetice, 1935-1936, karton 2267
Bořitov, 1935, karton 2267
Boskovice, 1929-1944, karton 2267
Bradlné, 1936-1939, karton 2267
Bratčice, 1937, karton 2267
Brno, 1925-1945, karton 2267
Brtnice, 1928-1944, karton 2267
Břeclav, 1932-1938, karton 2267
Bučovice, 1933-1941, karton 2268
Budišov, 1930, karton 2268
Budkov, 1933, karton 2268
Buková, 1940, karton 2268
Bulhary, 1931, karton 2268
Bystřice nad Pernštejnem, 1928-1941, karton 2268
Citonice, 1930, karton 2268
Častohostice, 1930, karton 2268
Čejkovice, 1932-1933, karton 2268
Černá Hora, 1941, karton 2268
Černovice, 1929-1946, karton 2268
Červená Lhota, 1939, karton 2268
České Křídlovice, 1932-1934, karton 2268
Český Rudolec, 1930, karton 2268
Číchov- Bransouze, 1943, karton 2268
Čule, 1945, karton 2268
Dačice, 1933-1936, karton 2268
Dalečín, 1934-1935, karton 2268
Dalešice, 1933, karton 2268
Dambořice, 1940-1946, karton 2268
Dešná, 1927-1929, karton 2268
Dědice, 1941-1942, karton 2268
Dobročkovice, 1939, karton 2268
Dobré Pole, 1935-1938, karton 2268
Dobřínsko, 1937, karton 2268
Dolní Bobrová, 1937, karton 2268
Dolní Dunajovice, 1934, karton 2268
Dolní Kounice, 1928-1941, karton 2268
Dolní Lhota, 1933, karton 2268
Dolní Loučky, 1930-1933, karton 2268
Dolní Věstonice, 1945, karton 2268
Dolní Vilémovice, 1943, karton 2268
Doubravník, 1942, karton 2268
Dražovice, 1929, karton 2268
Dražůvky, 1937, karton 2268
Drnholec, 1933, karton 2268
Drnovice, 1934-1940, karton 2268
Dubňany, 1945, karton 2268
Fryšava, nyní Břežany, 1932-1936, karton 2268
Hevlín, 1933, karton 2268
Hluboké Mašůvky, 1940-1944, karton 2268
Hodonín, 1932-.1945, karton 2268
Holubice, 1940-1942, karton 2268
Horky, 1933-1941, karton 2268
Horní Bobrová, 1938-1945, karton 2268
Horní Dubňany, 1936-1937, karton 2268
Horní Dunajovice, 1934, karton 2268
Horní Kounice, 1928-1932, karton 2268
Horní Slatina, 1935, karton 2268
Horní Štěpánov, 1938-1939, karton 2268
Hostěrádky, 1928-1938, karton 2268
Hrotovice, 1939-1943, karton 2268
Hříšice, 1943, karton 2268
Charvatská Nová Ves, 1928-1936, karton 2268
Chlístov, 1942-1944, karton 2268
Chudčice, 1938-1944, karton 2268
Chvalatice, 1934, karton 2268
Ivaň, 1927-1929, karton 2268
Ivančice, 1941-1942, karton 2268
Jámy, 1928-1935, karton 2268
Jaroměřice nad Rokytnou, 1928-1936, karton 2268
Jaroslavice, 1934, karton 2268
Jedovnice, 1937-1942, karton 2268
Jemnice, 1940, karton 2268
Jihlava, 1937-1945, karton 2268
Jimramov, 1931-1943, karton 2268
Jinačovice, 1933-1941, karton 2268
Kamenice, 1940, karton 2268
Klobouky u Brna, 1931-1942, karton 2268
Knínice u Boskovic, 1927-1943, karton 2268
Kobeřice, 1929-1930, karton 2268
Kobylí, 1940-1942, karton 2268
Kostelní Myslová, 1930-1941, karton 2268
Krásensko, 1945, karton 2268
Krásněves, 1934, karton 2268
Kravsko, 1932-1936, karton 2268
Kroužek, 1941-1942, karton 2268
Křepice, 1930-1934, karton 2268
Křižanovice, 1937, karton 2268
Křtiny, 1933-1935, karton 2268
Kučerov, 1934, karton 2268
Kunštát, 1932-1941, karton 2268
Kuřim, 1931-1941, karton 2268
Lančov, 1936, karton 2268
Lanžhot, 1928-1937, karton 2268
Lažánky, 1938-1941, karton 2268
Lesonice, 1929-1935, karton 2268
Letonice, 1934, karton 2268
Letovice, 1931-1945, karton 2268
Lipník, 1937-1938, karton 2268
Lipůvka, 1930-1932, karton 2268
Lomnice, 1928-1945, karton 2268
Louka, 1946, karton 2268
Lovčice, 1935, karton 2268
Lubě, 1934-1935, karton 2268
Luka, 1940-1941, karton 2268
Lukov, 1929, karton 2268
Luleč, 1936, karton 2268
Lužice, 1929, karton 2268
Malhostovice, 1940, karton 2269
Manová, 1931-1939, karton 2269
Martínkov, 1934-1940, karton 2269
Mašovice, 1928, karton 2269
Matějovec, 1933-1934, karton 2269
Medlov, 1934-1945, karton 2269
Měřín, 1928-1945, karton 2269
Mikulov, 1927-1938, karton 2269
Milešovice, 1929-1939, karton 2269
Milonice, 1930, karton 2269
Miroslav, 1933, karton 2269
Modřice, 1934-1944, karton 2269
Moravany, 1943-1945, karton 2269
Moravská Nová Ves, 1934-1943, karton 2269
Moravské Budějovice, 1930-1944, karton 2269
Moravský Krumlov, 1928, karton 2269
Moutnice, 1935-1939, karton 2269
Mutěnice, 1935, karton 2269
Myslibořice, 1933-1939, karton 2269
Náměšť nad Oslavou, 1938, karton 2269
Nebovidy, 1941, karton 2269
Nedvědice, 1939-1944, karton 2269
Neslovice, 1939-1940, karton 2269
Němčičky, 1930, karton 2269
Německé, nyní Sněžné, 1929, karton 2269
Nikolčice, 1942-1944, karton 2269
Nížkov, 1932-1936, karton 2269
Nížkovice, 1932-1941, karton 2269
Nosislav, 1930-1931, karton 2269
Nová Říše, 1940, karton 2269
Nová Ves, 1934, karton 2269
Nové Dvory, 1938, karton 2269
Nové Město, 1927-1929, karton 2269
Nové Mlýny, 1930-1938, karton 2269
Nové Veselí, 1929-1930, karton 2269
Olbramovice, 1936, karton 2269
Olešnice, 1935-1941, karton 2269
Opatov, 1939-1942, karton 2269
Ořechov u Brna, 1939-1940, karton 2269
Osová Bitýška, 1930-1938, karton 2269
Ostrov nad Oslavou, 1930-1933, karton 2269
Otnice, 1933-1941, karton 2269
Palupín, 1934, karton 2269
Pasohlávky, 1938, karton 2269
Pavlov (okres Velké Meziříčí), 1936-1937, karton 2269
Petrovice, 1930-1937, karton 2269
Písečné, 1933, karton 2269
Pístovice, 1934-1938, karton 2269
Poddvorov (Starý a Nový), 1932-1938, karton 2269
Podivín, 1932-1944, karton 2269
Podmolí, 1938, karton 2269
Popelín, 1938, karton 2269
Popovice, 1928-1933, karton 2269
Poštorná, 1936-1938, karton 2269
Pozořice, 1929-1939, karton 2269
Prace, 1933, karton 2269
Prosetín, 1927-1928, karton 2269
Prosiměřice, 1945, karton 2269
Protivanov, 1938-1941, karton 2269
Přímětice, 1930-1931, karton 2269
Přísnotice, 1928, karton 2269
Přízřenice, 1933-1943, karton 2269
Puklice, 1939, karton 2269
Pusté Rybné, 1933, karton 2269
Račice, 1936, karton 2269
Radešínská Svratka, 1933, karton 2269
Radkovice, 1934-1941, karton 2269
Radostice, 1944, karton 2269
Radostín, 1932-1936, karton 2269
Rájec nad Svitavou, 1941-1944, karton 2269
Rancířov, 1934, karton 2269
Radkov, 1942, karton 2269
Rokytnice nad Jizerou, 1933, karton 2269
Rosice, 1928-1940, karton 2269
Rousínov, 1931-1939, karton 2269
Rousínovec, 1940-1945, karton 2269
Rudíkov, 1929-1939, karton 2269
Růžená, 1932-1933, karton 2269
Rybníky, 1938, karton 2269
Řečice, 1939-1944, karton 2269
Sebranice, 1928, karton 2270
Sedlec u Mikulova, 1931-1932, karton 2270
Senetářov, 1935, karton 2270
Skalice, 1935-1940, karton 2270
Skorotice, 1937, karton 2270
Slavkov, 1937-1944, karton 2270
Slavkovice, 1945, karton 2270
Sloup, 1932-1933, karton 2270
Soběšice, 1938-1942, karton 2270
Sokolnice, 1928-1935, karton 2270
Stálky, 1932, karton 2270
Starovičky, 1936-1937, karton 2270
Stonařov, 1942-1945, karton 2270
Strážek, 1941, karton 2270
Strážovice, 1937-1946, karton 2270
Střelice, 1940, karton 2270
Střítež, 1931-1942, karton 2270
Střížov, 1935, karton 2270
Studená, 1940, karton 2270
Sudice, 1940, karton 2270
Sulkovec, 1930-1938, karton 2270
Svitávka, 1929-1942, karton 2270
Šaratice, 1939-1942, karton 2270
Šardice, 1935-1943, karton 2270
Šatov, 1937, karton 2270
Šebrov, 1946, karton 2270
Šitbořice, 1932-1936, karton 2270
Šlapanice, 1930-1934, karton 2270
Telč, 1927-1944, karton 2270
Telnice, 1928-1934, karton 2270
Tetčice, 1937-1941, karton 2270
Těšetice, 1934-1938, karton 2270
Tikovice, 1928-1934, karton 2270
Tišnov, 1938-1941, karton 2270
Trpín, 1938, karton 2270
Třebětice, 1933, karton 2270
Třebíč, 1929-1944, karton 2270
Třešť, 1933-1945, karton 2270
Tuřany, 1931-1935, karton 2270
Tvarožná, 1932, karton 2270
Tvrdonice, 1928-1930, karton 2270
Uhřice, 1927-1941, karton 2270
Uhřínov, 1938, karton 2270
Újezd u Sokolnic, 1936-1937, karton 2270
Únanov, 1929-1942, karton 2270
Urbanov, 1936, karton 2270
Valtice, 1931-1945, karton 2270
Vavřinec, 1935, karton 2270
Vážany, 1945, karton 2270
Velešovice, 1935-1939, karton 2270
Velká Bíteš, 1940, karton 2270
Velké Meziříčí, 1931-1944, karton 2270
Velké Pavlovice, 1932-1941, karton 2270
Velký Beranov, 1941, karton 2270
Velký Újezd, 1941, karton 2270
Veverská Bítýška, 1932, karton 2270
Věcov, 1937-1938, karton 2270
Vísky, 1937, karton 2270
Višňové, 1932-1939, karton 2270
Vladislav, 1939-1944, karton 2270
Vranov u Brna, 1946, karton 2270
Vranovice, 1940-1943, karton 2270
Vratěnín, 1931-1936, karton 2270
Vrbice, 1929, karton 2270
Zahrádky, 1936, karton 2270
Zblovice, 1933, karton 2270
Zbraslav, 1940-1944, karton 2270
Znojmo, 1928-1945, karton 2270
Žďár nad Sázavou, 1928-1940, karton 2270
Želetice, 1928-1945, karton 2270
Židlochovice, 1942, karton 2270

Kvalifikační komise, zájmové kroužky náboženské výchovy, remunerace, vyučování náboženství na českých měšťanských (středních) školách
rok 1946-1948, karton 2271

Zastupování vyučování náboženství na českých měšťanských (středních) školách:
Babice, 1948-1950, karton 2271
Batelov, 1945-1946, karton 2271
Běhařovice, 1949-1950, karton 2271
Biskupice, 1945, karton 2271
Blansko, 1945-1949, karton 2271
Blízkov-Pavlínov, 1942-1946, karton 2271
Borovník, 1946-1947, karton 2271
Bořetice, 1949, karton 2271
Bořitov, 1946, karton 2271
Boskovice, 1945-1949, karton 2271
Bradlná, 1945, karton 2271
Brankovice, 1948-1949, karton 2271
Brno, 1933-1935, 1945-1950, karton 2271
Brod nad Dyjí, 1945-1948, karton 2271
Břeclav (vyznamenání učitelů za náboženskou činnost), 1948, karton 2271
Březí, 1946-1947, karton 2271
Bučovice, 1950, karton 2271
Budeč, 1947, karton 2271
Budkov, 1947-1950, karton 2271
Bystřice nad Pernštejnem, 1947-1949, karton 2271
Černá Hora, 1948-1950, karton 2271
České Křídlovice, 1949, karton 2271
Dačice, 1949-1950, karton 2271
Dědice, 1945-1948, karton 2271
Dobročkovice, 1948-1949, karton 2271
Dolní Bojanovice, 1946-1950, karton 2271
Dolní Dunajovice, 1950, karton 2271
Doní Lažany, 1936-1948, karton 2271
Dolní Loučky, 1947-1949, karton 2271
Domamil, 1948, karton 2271
Doubravník, 1945-1947, karton 2271
Doupě, 1944-1949, karton 2271
Dukovany, 1949, karton 2271
Havraníky, 1946, karton 2271
Hladov-Stará Říše, 1947-1948, karton 2271
Hluboké Mašůvky, 1949, karton 2271
Hodonice u Znojma, 1947-1943, karton 2271
Hodonín, 1948-1949, karton 2271
Holubice, 1947, karton 2271
Horky, 1949-1950, karton 2271
Hostěradice, 1946, karton 2271
Hustopeče, 1946-1950, karton 2271
Charvátská Nová Ves, 1947, karton 2271
Chrlice (ústav slepců), 1947-1948, karton 2271
Ivančice, 1945-1948, karton 2271
Jamné - Vysoké Studnice, 1948, karton 2271
Jaroměřice nad Rokytnou, 1947-1948, karton 2271
Ježkovice, 1946, karton 2271
Jihlava, 1945-1948, karton 2271
Jimramov, 1945-1949, karton 2271
Kadov, 1946, karton 2271
Klobouky u Brna, 1949-1950, karton 2271
Knínice u Boskovic, 1945-1950, karton 2271
Kobylí, 1946-1948, karton 2271
Komořany, 1948, karton 2271
Korolupy, 1947, karton 2271
Kostice, 1945-1949, karton 2271
Krásněves, 1948, karton 2271
Kravsko, 1945-1949, karton 2271
Krhov, 1946-1948, karton 2271
Krumvíř, 1946, karton 2271
Křetín, 1946-1949, karton 2271
Kuchařovice, 1946, karton 2271
Kunštát, 1946, karton 2271
Kurdějov, 1946, karton 2271
Kuřim, 1948, karton 2271
Lednice, 1947, karton 2271
Lechovice, 1945-1946, karton 2271
Letovice, 1945-1946, karton 2271
Litobratřice, 1945, karton 2271
Lomy (děkanství Jemnice), 1946, karton 2271
Louka (Znojmo), 1948, karton 2271
Lovčice, 1949, karton 2271
Luleč, 1949-1950, karton 2271
Lysice - Drnovice, 1946, karton 2271
Měnín, 1948-1949, karton 2271
Měřín, 1946, karton 2271
Mikulov, 1950, karton 2271
Miroslav, 1946-1949, karton 2271
Modřice, 1948, karton 2271
Moravská Nová Ves, 1948-1949, karton 2271
Moravské Budějovice, 1945-1948, karton 2271
Moravský Krumlov, 1949, karton 2271
Našiměřice, 1946, karton 2271
Nedvědice, 1945-1950, karton 2271
Němčičky, 1947, karton 2271
Níhov, 1948, karton 2271
Nová Říše, 1950, karton 2271
Nová Ves, 1944-1946, karton 2271
Nové Město, 1948, karton 2271
Nové Veselí, 1948-1949, karton 2271
Novosedly - Nový Přerov, 1946, karton 2271
Obyčtov, 1932-1945, karton 2271
Olbramovice, 1946, karton 2271
Olšany, 1949, karton 2271
Olší, 1949, karton 2271
Ořechov, 1948, karton 2271
Oslavany, 1950, karton 2271
Ostojkovice, 1930-1948, karton 2271
Ostrov u Macochy, 1950, karton 2271
Panské Dubenky, 1947, karton 2271
Pasohlávky, 1946, karton 2271
Pavlov (Stonařov), 1945-1948, karton 2271
Podomí, 1949, karton 2271
Popice u Brna, 1949, karton 2271
Popice u Hustopečí, 1948, karton 2271
Poštorná, 1945-1948, karton 2271
Pouzdřany, 1945-1950, karton 2271
Práče, 1950, karton 2271
Přítluky, 1949, karton 2271
Přízřenice, 1948, karton 2271
Pyšel, 1949, karton 2271
Račice, 1948, karton 2271
Radešínská Svratka, 1949, karton 2272
Radnovice, 1949, karton 2272
Radostice, 1945-1947, karton 2272
Rájec nad Svitavou, 1948-1949, karton 2272
Rajhrad, 1946-1950, karton 2272
Rakvice, 1928-1949, karton 2272
Rancířov, 1948, karton 2272
Ratíškovice, 1949, karton 2272
Rogendorf, nyní Krasová, 1945-1946, karton 2272
Rosice, 1946-1947, karton 2272
Rostěnice, 1946-1948, karton 2272
Rousínov, 1948, karton 2272
Rudíkov, 1950, karton 2272
Sádek - Čáslavice, 1946-1949, karton 2272
Sebranice, 1948-1949, karton 2272
Slavkov, 1945-1948, karton 2272
Starovičky, 1949, karton 2272
Stonařov, 1949, karton 2272
Strachotice, 1946, karton 2272
Strachotín, 1946, karton 2272
Svratka, 1948, karton 2272
Šlapanice, 1941-1949, karton 2272
Šreflová (farnost Chvaletice), nyní Zálesí, 1945, karton 2272
Tasov, 1948, karton 2272
Telč, 1946-1950, karton 2272
Těšany, 1939-1949, karton 2272
Těšetice, 1946, karton 2272
Tišnov, 1945-1946, karton 2272
Trnava, 1949, karton 2272
Troskotovice, 1947-1948, karton 2272
Třebíč, 1945-1948, karton 2272
Tvrdonice, 1948-1950, karton 2272
Újezd u Sokolnic, 1938-1945, karton 2272
Vážany nad Litavou, 1948, karton 2272
Velatice, 1945-1946, karton 2272
Velké Bílovice, 1949, karton 2272
Velké Meziříčí, 1945-1949, karton 2272
Velké Pavlovice, 1948-1949, karton 2272
Vémyslice, 1946, karton 2272
Věcov, 1945-1947, karton 2272
Vílanec, 1949, karton 2272
Vladislav, 1949, karton 2272
Vlasatice, 1946, karton 2272
Vranov u Brna, 1947, karton 2272
Vratěnín, 1950, karton 2272
Vrbice, 1950, karton 2272
Vysočany, 1949, karton 2272
Vysoká - Vílanec, 1945-1946, karton 2272
Zaječí, 1946, karton 2272
Zbraslav, 1946, karton 2272
Zbýšov, 1945-1946, karton 2272
Znojmo, 1947-1950, karton 2272
Žatčany, 1948-1949, karton 2272
Žďár nad Sázavou, 1947, karton 2272
Želešice, 1948-1950, karton 2272
Židlochovice, 1948, karton 2272

Vyučování náboženství v kurzech (IV. třída měšťanská)
Adamov, 1946-1948, karton 2272
Batelov, 1946-1948, karton 2272
Bílovice nad Svitavou, 1946-1948, karton 2272
Bítov, 1946-1947, karton 2272
Blansko, 1946-1948, karton 2272
Blížkovice, 1946-1948, karton 2272
Bohdalice, 1946-1948, karton 2272
Bohdalov, 1946-1948, karton 2272
Boskovice, 1946-1948, karton 2272
Brankovice, 1945-1948, karton 2272
Brno, 1945-1948, karton 2272
Brtnice, 1946-1948, karton 2272
Břeclav, 1946-1948, karton 2272
Budeč, 1947-1948, karton 2272
Budišov, 1946-1949, karton 2272
Bystřice nad Pernštejnem, 1946-1948, karton 2272
Čáslavice, 1946-1948, karton 2273
Čejkovice, 1946, karton 2273
Černá Hora, 1946-1948, karton 2273
České Křídlovice, 1945-1947, karton 2273
Český Rudolec, 1946, karton 2273
Čučice, 1946, karton 2273
Dačice, 1946-1947, karton 2273
Dambořice, 1945-1948, karton 2273
Deblín, 1946-1948, karton 2273
Dolní Bojanovice, 1946-1948, karton 2273
Dolní Bobrová, 1946-1948, karton 2273
Dolní Dunajovice, 1946-1947, karton 2273
Dolní Kounice, 1945-1948, karton 2273
Dolní Loučky, 1946-1948, karton 2273
Dolní Věstonice, 1946-1947, karton 2273
Drásov, 1945-1948, karton 2273
Drnovice, 1945-1948, karton 2273
Dubňany, 1946-1947, karton 2273
Dyjákovice, 1946, karton 2273
Dyjákovičky, 1946-1948, karton 2273
Frélichov, nyní Jevišovka, 1946-1948, karton 2273
Fryšava, nyní Břežany, 1946, karton 2273
Hartvíkovice, 1948, karton 2273
Herálec, 1946, karton 2273
Heřmanec, 1946-1948, karton 2273
Hodonín, 1946-1948, karton 2273
Horní Bobrová, 1947, karton 2273
Horní Slatina, 1948, karton 2273
Horní Štěpánov, 1946-1948, karton 2273
Hovorany, 1946-1949, karton 2273
Hrabětice, 1947, karton 2273
Hrotovice, 1946-1948, karton 2273
Hrušovany, 1947-1949, karton 2273
Hustopeče, 1946-1948, karton 2273
Chrlice, 1947-1948, karton 2273
Ivančice, 1946-1948, karton 2273
Jaroměřice nad Rokytnou, 1947, karton 2273
Jedovnice, 1946-1949, karton 2273
Jemnice, 1946-1948, karton 2273
Jevišovice, 1947-1948, karton 2273
Jihlava, 1947-1948, karton 2273
Jimramov, 1946-1948, karton 2273
Kamenice, 1946-1948, karton 2273
Kdousov, 1949, karton 2273
Ketkovice, 1947-1948, karton 2273
Klobouky u Brna, 1946-1948, karton 2273
Kněžice, 1946-1948, karton 2273
Knínice u Boskovic, 1946-1949, karton 2273
Kobylí, 1946-1948, karton 2273
Koněšín, 1946, karton 2273
Kravsko, 1947-1948, karton 2273
Křetín, 1946-1948, karton 2273
Křižanov, 1946-1949, karton 2273
Křtiny, 1946-1948, karton 2273
Kunštát, 1946-1948, karton 2273
Kuřim, 1946-1947, karton 2273
Lanžhot, 1946-1948, karton 2273
Lednice, 1948, karton 2273
Letonice, 1947, karton 2273
Letovice, 1946, karton 2273
Lipovec, 1945-1947, karton 2273
Lipůvka, 1946-1948, karton 2273
Loděnice, 1946-1948, karton 2273
Lomnice, 1946-1948, karton 2273
Lubnice, 1946-1947, karton 2273
Luka nad Jihlavou, 1946-1947, karton 2273
Lysice, 1946-1948, karton 2273
Měřín, 1946-1948, karton 2273
Micmanice, 1946, karton 2273
Mikulov, 1946-1947, karton 2273
Mikulovice, 1946-1947, karton 2273
Miroslav, 1946-1948, karton 2273
Modřice, 1946-1948, karton 2273
Mohelno, 1946-1948, karton 2273
Moravská Nová Ves, 1946-1948, karton 2273
Moravské Budějovice, 1946-1948, karton 2273
Moravský Krumlov, 1947-1948, karton 2273
Mutěnice, 1947-1948, karton 2273
Myslibořice, 1946-1948, karton 2273
Náměšť nad Oslavou, 1946-1948, karton 2273
Nedvědice, 1946-1948, karton 2273
Nenkovice - Želetice, 1947, karton 2273
Německé, nyní Sněžné, 1946-1948, karton 2273
Nikolčice, 1946-1949, karton 2273
Nová Říše, 1946-1948, karton 2273
Nové Hvězdlice, 1946-1948, karton 2273
Nové Město na Moravě, 1947-1948, karton 2273
Nové Veselí, 1946-1948, karton 2273
Okříšky, 1945-1948, karton 2273
Olbramovice, 1946-1949, karton 2273
Olešnice, 1946-1949, karton 2273
Opatov, 1946-1948, karton 2273
Oslavany, 1946-1949, karton 2273
Osová Bítýška, 1947-1948, karton 2273
Ostrovačice, 1946-1948, karton 2273
Otnice, 1946-1948, karton 2273
Pavlov u Stonařova, 1946, karton 2273
Podivín, 1946-1948, karton 2273
Police, 1946-1948, karton 2273
Polnička, 1948, karton 2273
Poštorná, 1946-1948, karton 2273
Pozořice, 1946-1948, karton 2273
Protivanov, 1946-1948, karton 2273
Předín, 1945-1948, karton 2273
Přímětice, 1946, karton 2273
Radostín, 1946-1948, karton 2274
Rájec nad Svitavou, 1946-1948, karton 2274
Rajhrad, 1946-1948, karton 2274
Rakvice, 1946-1948, karton 2274
Ratíškovice, 1946, karton 2274
Rosice, 1947, karton 2274
Rouchovany, 1946-1948, karton 2274
Rousínov, 1946-1948, karton 2274
Rovečné, 1947, karton 2274
Rozhraní, 1946, karton 2274
Slatina, 1947, karton 2274
Slavkov, 1946-1948, karton 2274
Slavonice, 1946-1948, karton 2274
Sloup, 1946-1948, karton 2274
Staré Hobzí, 1946, karton 2274
Stonařov, 1946-1948, karton 2274
Strážek, 1946-1947, karton 2274
Střelice, 1946-1948, karton 2274
Studená, 1946-1948, karton 2274
Svitávka, 1946-1948, karton 2274
Šakvice, 1946-1947, karton 2274
Šaratice, 1946, karton 2274
Šardice, 1946-1949, karton 2274
Šlapanice, 1946-1948, karton 2274
Šumná, 1946-1948, karton 2274
Tasov, 1946-1948, karton 2274
Telč, 1946-1948, karton 2274
Těšany, 1946-1948, karton 2274
Tišnov, 1946-1948, karton 2274
Třebíč, 1946-1948, karton 2274
Třešť, 1946-1948, karton 2274
Tuřany, 1946-1948, karton 2274
Tvarožná, 1946-1948, karton 2274
Újezd u Sokolnic, 1947-1948, karton 2274
Valeč, 1946-1948, karton 2274
Valtice, 1946, karton 2274
Velká Bíteš, 1946-1948, karton 2274
Velké Bílovice, 1946-1947, karton 2274
Velké Meziříčí, 1946-1948, karton 2274
Velké Pavlovice, 1947-1948, karton 2274
Vémyslice, 1946-1947, karton 2274
Veverská Bítýška, 1946-1948, karton 2274
Vír, 1946-1948, karton 2274
Višňové, 1946-1947, karton 2274
Vladislav, 1946-1948, karton 2274
Vlasatice, 1946-1948, karton 2274
Vranov u Brna, 1947, karton 2274
Vranovice, 1946-1948, karton 2274
Výčapy, 1946-1947, karton 2274
Zastávka u Brna, 1946-1948, karton 2274
Zbraslav, 1946-1948, karton 2274
Zbýšov, 1946, karton 2274
Znojmo, 1946-1948, karton 2274
Žarošice, 1946-1948, karton 2274
Ždánice, 1946-1947, karton 2274
Žďár nad Sázavou, 1946-1948, karton 2274
Žďárec, 1946-1948, karton 2274
Želetava, 1946-1948, karton 2274
Želetice, 1946-1950, karton 2274
Židlochovice, 1946-1947, karton 2274

Obsazování míst, učebnice na německých obeckých a měšťanských školách
rok 1939-1941, karton 2275

Vyučování náboženství na německých obecných a měšťanských školách:
Bítov, 1941-1944, karton 2275
Boskovice, 1939-1943, karton 2275
Bratčice, 1941, karton 2275
Brno, 1925-1944, karton 2275
Bystřice nad Pernštejnem, 1944-1945, karton 2275
Čechyně, 1944, karton 2275
Černá Hora (děti knížete Salm-Reifferscheidta), 1941-1942, karton 2275
České Křídlovice, 1932-1938, karton 2275
Dačice, 1940-1944, karton 2275
Dešná, 1937-1938, karton 2275
Dolní Bojanovice, 1945, karton 2275
Dolní Dunajovice, 1928-1938, karton 2275
Dolní Kounice, 1941, karton 2275
Drnholec, 1930-1938, karton 2275
Dvorska, 1941, karton 2275
Dyjákovice, 1933-1937, karton 2275
Fryšava, nyní Břežany, 1932, karton 2275
Havraníky, 1934, karton 2275
Hevlín, 1931, karton 2275
Hodonín, 1941-1942, karton 2275
Horní Věstonice, 1933, karton 2275
Hlubočepy, 1938, karton 2275
Hrabětice, 1929-1936, karton 2275
Hrádek, 1934, karton 2275
Hrušovany nad Jevišovkou, 1929-1938, karton 2275
Hustopeče, 1929-1933, karton 2275
Ivaň, 1940-1941, karton 2275
Ivančice, 1940-1942, karton 2275
Jaroslavice, 1932-1937, karton 2275
Jemnice, 1940-1941, karton 2275
Jihlava, 1922-1943, karton 2275
Jiřice, 1929, karton 2275
Komořany, 1931, karton 2275
Kučerov, 1929-1938, karton 2275
Lancov, 1931-1938, karton 2275
Lipovec, 1928-1937, karton 2275
Loděnice, 1935, karton 2275
Luka nad Jihlavou, 1941, karton 2275
Lukov (děkanství Vranov), 1936-1937, karton 2275
Malešovice, 1931-1937, karton 2276
Micmanice, 1933-1935, karton 2276
Mikulov, 1930-1936, karton 2276
Milovice, 1938, karton 2276
Miroslav, 1932, karton 2276
Modřice, 1936-1938, karton 2276
Moravské Budějovice, 1939-1944, karton 2276
Mušov, 1931-1938, karton 2276
Nejdek, 1937-1938, karton 2276
Němčice, 1940-1944, karton 2276
Novosedly, 1935, karton 2276
Olbramovice, 1928, karton 2276
Oleksovice, 1932-1935, karton 2276
Popice, 1938, karton 2276
Pouzdřany, 1936, karton 2276
Práče, 1929, karton 2276
Prátlsbrun, nyní Březí, 1931, karton 2276
Prosiměřice, 1938, karton 2276
Přímětice, 1943-1944, karton 2276
Přízřenice, 1941, karton 2276
Rosice, 1941, karton 2276
Rostěnice, 1940-1941, karton 2276
Rousínov, 1939-1941, karton 2276
Sedlec u Mikulova, 1931, karton 2276
Skalice, 1939-1940, karton 2276
Slatina, 1944, karton 2276
Slavonice, 1934-1938, karton 2276
Stonařov, 1935-1943, karton 2276
Strachotín, 1931, karton 2276
Suchohrdly, 1932-1933, karton 2276
Šafov, 1929, karton 2276
Šakvice, 1941, karton 2276
Štítary, 1928-1936, karton 2276
Telč, 1944, karton 2276
Tišnov, 1939-1943, karton 2276
Třešť, 1941-1945, karton 2276
Tuřany, 1941, karton 2276
Uherčice, 1941-1942, karton 2276
Újezd u Sokolnic, 1939-1941, karton 2276
Vílanec, 1941, karton 2276
Vlasatice, 1928, karton 2276
Vojkovice, 1940-1945, karton 2276
Vranov-Podmyče, 1928, karton 2276
Vranovice, 1939-1941, karton 2276
Vratěnín, 1930, karton 2276
Vrbovec, 1928-1936, karton 2276
Znojmo, 1933-1945, karton 2276
Źelešice, 1933-1945, karton 2276
Žerotice, 1943-1944, karton 2276
Židlochovice, 1931, karton 2276

Kvalifikace profesorů, kurzy, schůze aj., 1925-1948, karton 2277

Vyučování náboženství, obsazování míst, rozvrhy hodin, školní bohoslužby na středních školách:
Blansko, 1949-1950, karton 2277
Boskovice, 1900-1908, karton 2277
Brno - 1.české gymnázium, 1900-1923, karton 2277
Brno - 2.české gymnázium, 1901-1923, karton 2277
Brno - České gymnázium dr.J.Kudely(Legionářská), 1931-1949, karton 2277
Brno - Dívčí gymnázium(bývalé Cyrilometodějské řádové dívčí gymnázium), 1933-1949, karton 2277
Brno - Biskupské gymnázium, 1946-1947, karton 2277
Brno - Francouzské gymnázium(Soukromé francouzské reálné gymnázium), 1937-1950, karton 2277
Brno - Česká reálka, 1883-1939, karton 2277
Brno - Reálné gymnázium Židenice(na Křenové 1937-1942), 1946-1950, karton 2277
Brno - Reálné gymnázium Husovice, 1932-1948, karton 2277
Brno - Spolkové židovské reformní reálné gymnázium, 1934-1940, karton 2277
Brno - Dívčí reálné gymnázium(Dívčí akademie), 1908-1947, karton 2277
Brno - Ostatní střední školy(Kr.Pole, Antonínská, St.Brno), 1925-1950, karton 2277
Brno - Vesna, 1888-1919, karton 2277
Brno - Ústav pro vzdělání učitelů, 1899-1924, karton 2277
Brno - Ústav pro vzdělání učitelek, 1918-1933, karton 2277
Brno - Obchodní škola, 1896-1908, karton 2277
Brno - I. a II. německé gymnázium, 1882-1939, karton 2278
Brno - Německá vyšší reálná škola, 1892-1931, karton 2278
Brno - Německé dívčí lyceum, 1901-1939, karton 2278
Brno - Německé reálné gymnázium, 1935-1939, karton 2278
Brno - Německý učitelský ústav, 1893-1911, karton 2278
Břeclav, 1897-1924, karton 2278
Bučovice, 1902-1921,1945-1946, karton 2278
Hodonín, 1894-1949, karton 2278
Hustopeče, 1895-1949, karton 2278
Ivančice, 1926-1950, karton 2278
Jihlava, 1899-1948, karton 2278
Mikulov, 1876-1900,1932-1950, karton 2278
Moravská Třebová, 1930, karton 2279
Moravské Budějovice, 1911-1949, karton 2279
Moravský Krumlov, 1949-1950, karton 2279
Nové Město na Moravě, 1895-1933, karton 2279
Telč, 1883-1911,1923-1945, karton 2279
Tišnov, 1920-1950, karton 2279
Třebíč, 1900-1948, karton 2279
Velké Meziříčí, 1891-1901,1929-1948, karton 2279
Znojmo, 1881-1950, karton 2279

Vyučování náboženství na pokračovacích školách
III. Hlavní registratura
10277 / S 1247 / 2378
1875Antonín Šiška, hajný v Lanžhotě, pátrání po pobytu
III. Hlavní registratura
10341 / S 1310 / 2383
1894-1944Antonín Štourač, farář v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
10904 / U 44 / 2448
1857Jiří Uher z Lanžhota, stížnost na Jana Růžičku pro rušení manželství
III. Hlavní registratura
11036 / V 154 / 2458
1918-1947Antonín Vala, bývalý kooperátor v Lanžhotě
III. Hlavní registratura
12014 / 276 / 2620
1758-1941Lanžhot (č. 1-77)
IV. Školská registratura
13223 / L29 / 3002
1818-1843Lanžhot
IV. Školská registratura
14135 / S 310 / 3052
1868Sedláček Rudolf, podučitel v Lanžhotě
IX. Kostelní účty
15344 / / 4521-4524
1866-1947Lanžhot
roky 1866-1891, karton 4521
roky 1892-1904, karton 4522
roky 1905-1916, karton 4523
roky 1917-1947, karton 4524
Kontakty

Diecézní archiv
Biskupství brněnského
Odbojářů 803
664 61 Rajhrad
tel.: +420 518 633 494
email: archiv@biskupstvi.cz